۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت
صفحه اصلی >اخبار >پیشرفت قاريان ایراني ثمره تشويق‌هاي رهبر معظم ...
حسني‌كارگر: ۱۵:۰:۵۵ ــ ۱۳۹۴/۳/۲۵

پیشرفت قاريان ایراني ثمره تشويق‌هاي رهبر معظم انقلاب است
نفر نخست مسابقات قرآن مالزی در گفت‌وگو با رسانه‌های بین‌المللی بیان کرد: ایران سال‌هاست که در عرصه تلاوت در حال ارتقای جایگاه خود است؛ این پیشرفت به برکت رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در حقیقت بزرگ معلم قرآن در جمهوری اسلامی ایران هستند.

به گزارش تلاوت به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) محسن حاجی‌حسنی کارگر، نماینده کشورمان و نفر نخست مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی در حاشیه مراسم اختتامیه گفت‌وگویی با شبکه‌ها و تلویزیون حاضر در صحنه انجام داد.
وی در این گفت‌وگو در پاسخ به پرسش رسانه‌ها درباره اینکه چگونه شما که در کشور عرب‌زبان نیستید، در قرائت قرآن بر کشورهای عربی پیشی گرفتید؟ اظهار کرد: ایران سال‌ها است که در عرصه تلاوت در حال رشد و ارتقای جایگاه خود است. این پیشرفت به برکت رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای است که در حقیقت معلم بزرگ قرآن در جمهوری اسلامی و مشوق ما قاریان در قرائت قرآن هستند.
نفر نخست پنجاه‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی تصریح کرد: در پرتو زعامت ایشان و تلاش اساتید بزرگ قرآن در کشور ما سال‌هاست که قرائت قرآن رشد دارد و اکنون می‌توانیم بگوییم در برخی زمینه‌ها از کشور مصر پیشی گرفته است.
وی در پاسخ به این سوال که از چه زمانی به سمت فعالیت‌های قرآنی و تلاوت قرآن حرکت کردید، گفت: من از سه‌سالگی شروع به تلاوت قرآن کردم و اکنون 26 سال دارم. یعنی 23 سال است که توفیق در محضر قرآن بودن را دارم.
حاجی‌حسنی کارگر در پاسخ به سوالی دیگر که نظرتان درباره مسابقات قرآن مالزی چیست؟ اظهار کرد: مسابقات از سطح خوبی برخوردار بود. از کشورهای مصر، اندونزی، خود مالزی و ساير كشورها قاریان خوبی در این مسابقات شرکت کرده بودند. مسابقات این کشور از قدیمی‌ترین مسابقات جهانی است و من خیلی خوشحالم که در این دوره از مسابقات مقام آوردم. از هیأت داوران و کشور مالزی برای این مسابقات و امکانات تشکر می‌کنم.
نفر نخست مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی در پاسخ به سوالی دیگر که چندمین بار هست که در مسابقات شرکت می‌کنید؟ گفت: اولین باری است که در مسابقه‌ای بین‌المللی شرکت می‌کنم.
پايان پيام/

 


<< استفاده از خبر يا تصاوير با ذکر منبع بلا مانع است >>
نظرات بینندگان
نام:
ايميل:
نظر: