۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت
صفحه اصلی >اخبار >نمايشگاه دائمي قرآن‌هاي جمهوري اسلامي ايران ...
قره‌شيخلو خبر داد ۱۴:۴۱:۵۹ ــ ۱۳۹۴/۳/۲۵

نمايشگاه دائمي قرآن‌هاي جمهوري اسلامي ايران راه‌اندازي مي‌شود
نمايشگاهي دائمي از قرآن‌هاي چاپ شده در جمهوري اسلامي شهريورماه امسال همزمان با سي‌امين سال تأسيس دفتر نظارت بر چاپ و نشر قرآن كشور برقرار مي‌شود. اين نمايشگاه حاوي 4 هزار جلد قرآن است كه هر يك با ديگري متفاوت است.

به گزارش تلاوت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی قره‌شیخلو رییس سازمان دارالقرآن کریم با اشاره به راه‌اندازی نمایشگاه دائمی قرآن در سال 94 اظهار داشت: این نمایشگاه با زیربنای 500 مترمربع شهریورماه امسال هم‌زمان با جشن سی‌امین سالگرد تأسیس دفتر نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم در سازمان درالقرآن ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه دائمی قرآن مجموعه‌ای فاخر و بی نظیر از قرآن‌هایی با چاپ، کتابت، قطع و خطاهای متنوع است، افزود: در این نمایشگاه در کنار هر قرآن یک شناسنامه از نوع خط، ترجمه، تعداد و تیتراژ چاپ برای آشنایی بیشتر بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

قره‌شیخلو ادامه داد: نمایشگاه دائمی قرآن یک گنجینه متعلق به نظام جمهوری اسلامی است که راه‌اندازی آن نیاز به طراحی، تجهیز و ایجاد سیستم نگهداری خاص دارد و امیدواریم بتوانیم این هزینه بالا را با جذب اعتبارات پرداخت کنیم.

وی تصریح کرد: در حاشیه جشن سالگرد تأسیس دفتر نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم علاوه‌ بر راه‌اندازی نمایشگاه دائمی، یک همایش بزرگ با حضور فعالان این عرصه از جمله ناشران، خطاطان و چاپ‌خانه‌های قرآنی برگزار می‌شود.

رییس سازمان درالقرآن کریم با اشاره به اینکه سایر کشورهای مسلمان از جمله عربستان قرآن‌های خود را در یک طرح و با چند خط محدود چاپ می‌کنند، افزود: در این نمایشگاه 4 هزار جلد قرآن متنوع بدون تکرار و 14 هزار جلد قرآن با تکرار به نمایش گذاشته می‌شود.
پايان پيام/


<< استفاده از خبر يا تصاوير با ذکر منبع بلا مانع است >>
نظرات بینندگان
نام:
ايميل:
نظر: